Arkadia

Forum Udruge stolno strateskih igara \"Arkadia\"
It is currently Mon Nov 18, 2019 2:38 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Open Fire
PostPosted: Sun Aug 26, 2012 10:25 am 

Plastièni švabe i V1 raketa.....
Image

izgledaju bolje od metalnih:
Image
Image
Image

Jedem sve Diznijeve junake...

Profile  

Post subject: Re: Open Fire
PostPosted: Sun Aug 26, 2012 7:57 pm 

Likvor wrote:
Plastični švabe i V1 raketa.....

Stavih svoj komentar na stranicu:
http://tomzg.webplus.net/openfire2012.html

Profile  

PostPosted: Sun Aug 26, 2012 8:10 pm 

TomZG wrote:
Likvor wrote:
Plastièni švabe i V1 raketa.....

Stavih svoj komentar na stranicu:
http://tomzg.webplus.net/openfire2012.html

Kome ne smetaju plastièni modeli super

Plastika je zakon, bolje od resina i metala.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 26, 2012 8:24 pm 

Quote:
Kome ne smetaju plastični modeli super

Meni su bolji metalni modeli. Battlefront pokušava plastikom izbaciti metal i to bez spuštanja cijena. Za istu cijenu ću uvijek radije odabrati metal.
Ukoliko želim proći jeftinije odabrat ću Plastic Soldier koji ima odlične modele za odličnu cijenu, isto tako i Zvezda.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 30, 2012 9:10 am 

Battlefront je objavio novosti u vezi boxa. Večeras stavim na stranicu.

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3457

t.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 30, 2012 5:44 pm 

TomZG wrote:
Quote:
Kome ne smetaju plastièni modeli super

Meni su bolji metalni modeli. Battlefront pokušava plastikom izbaciti metal i to bez spuštanja cijena. Za istu cijenu æu uvijek radije odabrati metal.
Ukoliko želim proæi jeftinije odabrat æu Plastic Soldier koji ima odliène modele za odliènu cijenu, isto tako i Zvezda.

Meni su ovi plastični bolji od BF metalnih, a PSC pješadija mi ima tak loše detalje da mi je slabo (ono što sam vidio i što ekipa piše po netu). Tenkovi su okaj.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 30, 2012 7:25 pm 

Quote:
Meni su ovi plastični bolji od BF metalnih, a PSC pješadija mi ima tak loše detalje da mi je slabo (ono što sam vidio i što ekipa piše po netu). Tenkovi su okaj.

Nisam vidio BF plastične vojnike osim na slici pa ne mogu znati da li su bolji. Istina je da lijepo izgledaju. Open Fire box ću kupiti iako mi iz njega ništa ne treba. Privuklo me šarenilo sa kutije. Ne znam samo za koga rade one pločice sa rupama? Možda je netko na malu pločicu ugurao 5 vojnika pa sada neće jer nema toliko rupa. Samo želim reći da je bezobrazno tražiti istu cijenu i za plastične i za metalne. Da li je tko usporedio BF StuGove u Starteru sada i nekada? Jesu ovi plastični bolji?
Po onome što sam vidio, PSC pješadija je jako loša (vidio sam samo Ruse, a to im je bio prvi 1/100 proizvod). Tenkovi su dobri, međutim mrzim njihove dvodjelne gusjenice. Imaju odličan box T-34 tenkova gdje igrač bez problema mijenja T-34/76 u T-34/85 jer se uz svaki tenk dobiju kupole za obadvije verzije.

t.

Last edited by TomZG on Thu Aug 30, 2012 8:53 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 30, 2012 8:39 pm 

Kada radite usporedbu BF i PSC vojnika, uzmite u obzir da su BF u "hero" izvoðenju(velike glave ruke i predimenzionirani detalji) dok su PSC u "pravilnom" mjerilu(1:7 mjerilo koliko se to može postiæi u 1:100 mjerilu).
PSC je inaèe vrlo dobrih detalja samo je malo predetaljno za tako sitno mjerilo. nabori na tkanini u takvom mjerilu su overkil. Zamjerka ide èudnim pozama.
BF figure su objektivno zakurac isto ko i FiB, ali zaboli nas jer smo tak i tak æoravi.
Što se tenkova tièe, Tom mislim da samo tebe muèe dvodjelne gusjenice, meni je okej i jedni od boljih 1:100 minijatura koje ima na tržištu.
preporuka je nauèi se raditi s green stuffom ili sliènim zakrpama. bez toga nema kruha u wargamingu.
Nisam jedino imao prilike vijdeti resinske full detail tenkiæe ali uskoro pa æu napraviti i slikice svega.
BF recimo ima zakurac panthera koji je plosnat za razliku FiB i PSC pantera koji su realnijeg izgleda, tj proporcije su im dobre(kupola+tijelo).

što se tièe plastika vs metal:
Cijena- cijena moldanja ti je skoro ista, mislim da je plastika nešto jeftinija
izgled - ukoliko su oba molda kvalitetna i izgled æe biti podjednak
farbanje - boja se lakše prima na plastiku, flash i ini viškovi od odljeva se puno lakše maknu turpijom i skalpelom.
figurice nisu toliko teške(za jednu nije bitno ali imaj ih 50 pa se kuži razlika)
skidanje boje: metal razrijeðivaè, plastika i resin ulje za koènice UK4

rupice na bazi su ti tu da ti olakšaju montažu figurica plus što ti fino skrivaju postolje figurice pa je basing ploèice puno lakši.

uglavnom, plastika je vrlo dobar bonus i cijeli ovaj boxset je vrlo dobro napravljen.
mislim da je plastika i/ili resin buduænost BF i sliènih firmi.
Pa nije GW bezveze prešao na resin i plastiku. Imaju tu raèunicu zašto je to bolje i isplativije.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 30, 2012 9:19 pm 

Quote:
Kada radite usporedbu BF i PSC vojnika, uzmite u obzir da su BF u "hero" izvođenju(velike glave ruke i predimenzionirani detalji) dok su PSC u "pravilnom" mjerilu(1:7 mjerilo koliko se to može postići u 1:100 mjerilu).
PSC je inače vrlo dobrih detalja samo je malo predetaljno za tako sitno mjerilo. nabori na tkanini u takvom mjerilu su overkil. Zamjerka ide čudnim pozama.
BF figure su objektivno zakurac isto ko i FiB, ali zaboli nas jer smo tak i tak ćoravi.

Istina je da smo zabrijali na izgled, teško je postići da se ti mali vojnici jako dobro naprave i vrhunski izgledaju. Visoki su ispod 2cm.

Quote:
Što se tenkova tiče, Tom mislim da samo tebe muče dvodjelne gusjenice, meni je okej i jedni od boljih 1:100 minijatura koje ima na tržištu.
preporuka je nauči se raditi s green stuffom ili sličnim zakrpama. bez toga nema kruha u wargamingu.

Gusjnice sam popravio maketarskim kitom, ali koji ih qrac rade od dva dijela? Zašto cijev tope ne rade od više dijelova? Ili MG pa ga ti složi.

Quote:
što se tiče plastika vs metal:
Cijena- cijena moldanja ti je skoro ista, mislim da je plastika nešto jeftinija
izgled - ukoliko su oba molda kvalitetna i izgled će biti podjednak
farbanje - boja se lakše prima na plastiku, flash i ini viškovi od odljeva se puno lakše maknu turpijom i skalpelom.
figurice nisu toliko teške(za jednu nije bitno ali imaj ih 50 pa se kuži razlika)
skidanje boje: metal razrijeđivač, plastika i resin ulje za kočnice UK4

Ne znam koliko košta izrada metelnih i plastičnih modela. Neka je i ista. Nije bitno, meni je bolji užitak pomicati metalne tenkove po terenu nego plastične. Pao mi je Zvezdin T-34 na parket i pukla je cijev topa. Pao mi je FiB Stuart na parket i to na mitraljez, samo se odlijepio.

Quote:
rupice na bazi su ti tu da ti olakšaju montažu figurica plus što ti fino skrivaju postolje figurice pa je basing pločice puno lakši.

Znam da je lakše bazirati pločicu, ali ne možeš sam raspoređivati vojnike po pločici. Nije ni to problem. Kupiš vrećicu pločica bez rupa.

Quote:
uglavnom, plastika je vrlo dobar bonus i cijeli ovaj boxset je vrlo dobro napravljen.
mislim da je plastika i/ili resin budućnost BF i sličnih firmi.
Pa nije GW bezveze prešao na resin i plastiku. Imaju tu računicu zašto je to bolje i isplativije.

Rekao sam da ću kupiti ovaj box jer daju svašta za relativno male novce.
BF se očigledno okreće prema plastici. Jedno je imati plastičnu maketu, dioramu, a drugo igrati sa plastičnim vojnicima. Pola ih se polomi i prije bitke, a druga polovica kada ih nakon par piva počnem pomicati po terenu. Izgledat će kao igrači u stolnom nogometu, bez glava.

Bem ti forum. Imam hrpu noviteta za stranicu, a moram tebi odgovarati. Sigurno sam nakon čaše piva zaboravio staviti koji "Quote" pa će sve izgledati zaqrac.

logout do sutra

t.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 30, 2012 9:19 pm 

zaboravio si jos dodati da je cijenja injection mould procesa i kalupa niza nego kod metalnih odljevaka kod kojih se kalupi nakon 100-tinjak proizvedenih primjeraka moraju bacati jer ih rastalljeni metal (cak i pri tako niskim temperaturama) unistava, a uz to je puno lakse postici ujednacenost odljevaka s plastikom i resinom nego s metalom

i da, definitivno se slazem s opservacijom da je plastika, da li sama ili u kombinaciji s resinom buducnost za vecinu tabletop kompanija

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 31, 2012 5:10 am 

Istina je da smo zabrijali na izgled, teško je postiæi da se ti mali vojnici jako dobro naprave i vrhunski izgledaju. Visoki su ispod 2cm.
Može se ali zamisli samo koliko bi došli high quality, high detail modeli u tom mjerilu?
Evo ti jedan primjer visokih detalja http://www.forgeworld.co.uk/ pa si pogledaj cijene itema za 28mm, pa si to barem poduplaj za 1:100.

btw za nevjernike, može se postiæi ta razina detalja na 1:100 samo je tehnologija skupa i komplicirana.

Vidi zapravo što je BF napravio s padobrancima iz OpenFire seta? Pogledaj te detalje! tko æe to farbati? Ti? Ja? Tifusar pogotovo!

Gusjnice sam popravio maketarskim kitom, ali koji ih qrac rade od dva dijela? Zašto cijev tope ne rade od više dijelova? Ili MG pa ga ti složi.
Cijev topa na tako malom modelu je jeftinije napraviti iz jednog dijela skupa s kupolom. A za MG? Kupis si ISU 122/152 i pogledaj da je AA MG iz dva dijela. Vidio , pokušao složiti, odustao. Za gusjenice može biti više razloga, možda im je tako lakše. Možda lik koji to radi nezna ili si je zabrijao da je to super. Uglavnom, nije neki problem, pogledaj radije sovjetske AT rifle figure, one gdje dvoje nose pušku, imam ih ja pa mi reci kak te više muèe gusjenice od PSC-a ;)

Pao mi je Zvezdin T-34 na parket i pukla je cijev topa. Pao mi je FiB Stuart na parket i to na mitraljez, samo se odlijepio.
Ovo ti je sranje kod svih figurica. btw kad ti plastika padne i pukne, uzmeš plastièni cememt i sve okej. možda malo pininga. Kada ti padne metal, natuèe se, ostaju udubine pa mi reci kaj je jednostavnije za popraviti?

Znam da je lakše bazirati ploèicu, ali ne možeš sam rasporeðivati vojnike po ploèici. Nije ni to problem. Kupiš vreæicu ploèica bez rupa.
To je tvoja preferencija. Bf ionako radu urban rubble bases koje imaju rupe na sebi pa nitko ne prigovara. rupe na bazi su stvarr kak ti paše, meni je raspored vojnika na bazi sekundaran, bitno da se ispoštuje što je na bazi i koliki im je broj(jelda Krulik? :P).

BF se oèigledno okreæe prema plastici. Jedno je imati plastiènu maketu, dioramu, a drugo igrati sa plastiènim vojnicima. Pola ih se polomi i prije bitke, a druga polovica kada ih nakon par piva poènem pomicati po terenu. Izgledat æe kao igraèi u stolnom nogometu, bez glava.

Pa pazi malo. jebemu, koliko svi ostali imamo plastike od GW-a, što je još i iz više djelova pa ne padaju tak èesto da im jebemo mater. (yebemo im mater jer su skupi ko da su iz dijamanta ali to je druga prièa).
Kad si veæ u ovoj branši wargaminga, na modele se ipak mora paziti, i ja sam igrao naèet pa sam samo izgubio modele ne i potrgao :D

Last edited by Likvor on Fri Aug 31, 2012 5:14 am, edited 3 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 31, 2012 5:11 am 

Malleus Malleficarum wrote:
zaboravio si jos dodati da je cijenja injection mould procesa i kalupa niza nego kod metalnih odljevaka kod kojih se kalupi nakon 100-tinjak proizvedenih primjeraka moraju bacati jer ih rastalljeni metal (cak i pri tako niskim temperaturama) unistava, a uz to je puno lakse postici ujednacenost odljevaka s plastikom i resinom nego s metalom

i da, definitivno se slazem s opservacijom da je plastika, da li sama ili u kombinaciji s resinom buducnost za vecinu tabletop kompanija

Eto plastika ispada još i jeftinija.

EDIT: Držite se teme koliko možete i ne uletavajte s debilnim komentarima.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 31, 2012 12:06 pm 

Evo da se vratim in-topic - meni se ovaj box cini odlicnim, fakat nudi puno i modeli mi izgeldaju jako dobro.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 01, 2012 2:45 pm 

Jos da znamo cijenu :P Btw što se tiče injection moulda, da jeftinije je, ali strojevi koštaju i do 15x više od onih za metalne/ resin figure. Vidio iz prve ruke koja je to mašinerija. Recimo za GW konkretno znam da su platili 3 top modela injection mould stroja preko 1 200 000 funti. Kolko to treba da se isplati. Jednom GW-u i ne tako puno, ostalima neznam... (maketarske firme isključene). Sigurno ima i puno jeftinijih varijanti, ali ovo je konkretan primjer.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Sep 01, 2012 3:46 pm 

Rasho wrote:
Jos da znamo cijenu.

Ako misliš na cijenu Open Fire boxa, odi na moju stranicu pa pročitaj, gotovanu :-D
U slučaju da si mislio na nešto drugo, ispričavam se.

t.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour