Arkadia

Forum Udruge stolno strateskih igara \"Arkadia\"
It is currently Thu Nov 21, 2019 6:57 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 12:00 pm 

Već sam nekim ljudima najavio gašenje sadašnje stranice i postavljanje nove na kojoj će biti samo moj(i) projekt(i), ali i linkovi na proizvođače minijatura, dućane, druge stranice i blogove. Razloge gašenja stranice ću objaviti na još uvijek aktivnoj stranici vjerojatno iza vikenda i FoW turnira u Beogradu.

Napravio sam plan za prvi projekt na kojem ću raditi dok ga ne završim ili odustanem u teškoj starosti.
O čemu se radi? Planiram napraviti veliku dioramu u mjerilu 1/100 (1/144 za avione) koje će predstavljati Europu 1944. godine. Diorama će imati 4 ploče (dijela terena), a svaka ploča će biti ratište za sebe. Sve to će se na kraju spojiti u veliku dioramu jer će se tereni na pločama uklapati jedan u drugi.
Kada spominjem veliku dioramu i 4 ploče, mislim na nešto stvarno veliko. Na svaku ploču mora stati nekoliko desetaka vozila i 100-200 vojnika, građevine, šume, rijeke, ceste…
U početku sam mislio uzeti sve modele od samo jedne firme, Peter Piga, i nakon ove diorame napraviti još koju sa modelima nekog drugog proizvođača. Kako je ovo projekt od par godina, nisam siguran da ću nakon njega raditi još koji skoro identičan.

Uglavnom, plan mi je da u roku par dana napravim skicu terena, izradim teren (za početak samo jednu ploču) od papira i na njega slažem modele od spužve koji glume tenkove, vozila i sl. Sve to ću postaviti na stranicu pa slobodno komentirajte. Promjene su moguće u svakom trenutku.

Ako vam ovo do sada nije dovoljno zanimljivo, evo još jedne ideje koja se nadovezuje na projekt. Svaki vojnik, svako vozilo… može imati svog sponzora. Dovoljno je da uplatite nešto malo eura na moj račun (zainteresiranima šaljem broj računa) i možete vojniku dati ime ili nadimak, i odlučiti kako da ga obojam (ponudit ću nekoliko varijanti bojanja). Ukoliko se skupi više ljudi, možete «kupiti» cijeli tenk, npr. Tigra i dati mu ime koje ću ispisati na njemu, kao i imena posadi tenka. Svaki put ću naglasiti «koga» ili što bojam pa možete pratiti projekt i na skici gledati što trenutno radim.

Ako vam je ideja zanimljiva, super. Ako nije, a što ću vam ja. Nećete pratiti projekt, nećete čitati kada objavim nešto novo u vezi ovoga i dobro.

Ukoliko želite sudjelovati sa nekim svojim modelom vozila, nekim dobro obojanim vojnikom (neka je i prosječno obojan) u ovoj diorami, poklonite mi to vozilo, vojnika i pošaljite poštom na moju adresu (zainteresiranima pošaljem na mail) i eto ga na diorami.

Ovo ću vremenom objaviti i na više stranih foruma, a cijeli projekt će biti i na engleskom jeziku (i na ostalima ako će netko plaćati prevođenje). Novosti ću objavljivati najmanje dvaput tjedno.

Toliko za sada, a vi u Bg pripremite svoje donacije :-D

TomZG

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 12:31 pm 

Jebatte postao si ko crkva....skupljaš donacije.

Jedem sve Diznijeve junake...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 12:45 pm 

Znao sam se da ćeš se ti prvi javiti. U crkvi svi moraju dati donacije, a ovdje samo onaj tko želi.
Probaj zamisliti istočni front 1944. godine, jesen, vrijeme super za juriš ruske pješadije na oslabljene germane. Juriš jedne desetine predvodi komesar "Likvor". Uplatiš mi 1 euro i možeš me zaje...... oko bojanja i postavljati hrpu pitanja, a još si vojniku dao i ime. Skupo?
Probaj zamisliti dioramu sa hrpetinom vozila i vojnika, a nema istih modela. Znaš li koliko to košta? Možda mi donacije pokriju dio, možda sponzori nešto daruju... tko zna?

t.

Likvor wrote:
Jebatte postao si ko crkva....skupljaš donacije.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 1:30 pm 

Quote:
U crkvi svi moraju dati donacije, a ovdje samo onaj tko želi.

si ti kad bio u crkvi? :lol:

Ja nisam nikakav veliki vjernik,samim time sam vjerojatno i manja hrvatina,ali kad god sam bio u crkvi,znam da davanje 'donacija',u škrabicu itd. nije bilo obavezno .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 1:34 pm 

TomZG wrote:
....u crkvi svi moraju dati donacije, a ovdje samo onaj tko želi.

..u kojoj si ti to crkvi? Da nisi ko Cruise zalutao :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 1:52 pm 

DIsco King wrote:
Quote:
U crkvi svi moraju dati donacije, a ovdje samo onaj tko želi.

si ti kad bio u crkvi? :lol:

Ja nisam nikakav veliki vjernik,samim time sam vjerojatno i manja hrvatina,ali kad god sam bio u crkvi,znam da davanje 'donacija',u škrabicu itd. nije bilo obavezno .

Podrazumijeva se da ćeš nešto dati. Nitko te ne tjera, ali zna se što je red.

Kao što sam napisao, neki ljudi će pratiti projekt, neki neće i dobro. Možda netko donira nešto siće i opet dobro, to je više radi nekakve priče za dioramu. Sigurno neću nikoga nagovarati da na bilo koji način sudjeluje niti ću se ikome klanjati ako mi uplati koji euro. Neki su već najavili slanje svojih obojanih modela i zahvalan sam im radi toga.

Vjerujem da će projekt uskoro krenuti. U roku sat, dva javilo se više ljudi porukama pa podrška sigurno neće izostati.

hvala

t.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:06 pm 

što ako netko želi hello kity tenkic? Bit ce na diorami?

Image

Quote:
Podrazumijeva se da æeš nešto dati. Nitko te ne tjera, ali zna se što je red

Aha,znaci,ljudi koji nemaju za kruh,moraju dati pare u crkvi ako odu na misu,jer eto,zna se što je red :roll: ...ili bi se sad netko trebao loše osjecati jer nije dao pare u crkvi,yeah right.

Da ne pricam o tome da crkva dobiva od države pare,znaci ja ju svejedno plačam,bez obzira dao u njoj pare ili ne.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:14 pm 

1€ po vojniku?
Na ploèici je 5 vojnika.
To je 5€.
Po sadašnjem teèaju je 1€=7,43 kune.
Što daje rezultat od 37,15 kuna po bazi.
Što je 4 litre zlatne Zubr pive i ostane mi 8,15 kuna što mogu kupiti 16 komada pljugi na trgu.
Ili ako kupujem Lowen, to je onda 4 litre Lowena ali mi ostane kita za pušiti.
Što mi je veæi gušt da dam pare za pivu koju bum si ja fino popio i ja bum uživao u njoj, a ne neko drugi ;)

Last edited by Likvor on Wed Oct 03, 2012 2:18 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:17 pm 

Ajde sada malo tu reda da napravimo dok nije preæeralo, ovo je moj admin voice:
ODJEBITE CRKVU IZ OVOG TOPICA!
Èovjek radi dioramu, kog boli penis kak se u crkvi dodjeljuje ministrant sveæeniku na redovno seksualno iskorištavanje!?!?!?

Pohvalite èovjeka za dioramu ili pokudite èovjeka za dioramu, meni ko adminu svjedno, al produktivnije vam je da èovjeku dajete konkretne savjete što s èime i zakaj nego da kenjamo svi skupa u offtopic.

Za ovu odluku nema rasprave....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:36 pm 

Quote:

Napisao sam da se može dati ime i birati kako da se model oboja. Ponudit ću par varijanti bojanja, a nastojat ću i oko imena pripaziti malo. Jbg nemam još sve u glavi.

t.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:37 pm 

TomZG wrote:
Quote:

Napisao sam da se može dati ime i birati kako da se model oboja. Ponudit æu par varijanti bojanja, a nastojat æu i oko imena pripaziti malo. Jbg nemam još sve u glavi.

t.

možda ti je bolje da si posložiš da ti ne ispadne fubar ko s nagradnom. lijepo je sve u planovima ali razradi to max a do tada stavi projekt na èekanje.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:41 pm 

Likvor wrote:
1€ po vojniku?
Na pločici je 5 vojnika.
To je 5€.
Po sadašnjem tečaju je 1€=7,43 kune.
Što daje rezultat od 37,15 kuna po bazi.
Što je 4 litre zlatne Zubr pive i ostane mi 8,15 kuna što mogu kupiti 16 komada pljugi na trgu.
Ili ako kupujem Lowen, to je onda 4 litre Lowena ali mi ostane kita za pušiti.
Što mi je veći gušt da dam pare za pivu koju bum si ja fino popio i ja bum uživao u njoj, a ne neko drugi ;)

Na diorami neće biti pločice nego pojedinačni vojnici tako da je dovoljno uplatiti 1 euro. Za taj euro dobiješ sve što sam nabrojao i možda Tifusara i njegovog malog iza HMGa na drugoj strani bojišnice (ako uplate 2 eura). Onda si za ostatak love kupite pivo i uživate gledajući dioramu :-D

t.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:51 pm 

Ako sve držim u glavi i nakon mjesec dana izađem sa idejom i onda mi netko uleti sa pitanjem na koje nemam odgovora onda je sve otišlo u ...
Ovako mi ljudi daju ideje i savjete i za koji dan krenem sa nečim. Za bojanje znam da neću puno zajebati, ali oko imena tenka je malo teže. Što mogu napisati na nekog Tigra? Jesu Nijemci stavljali imena na sve tenkove? Ova diorama bi trebala biti nekakva kumunikacija između mene i ostalih sudionika u izradi diorame. Nastojat ću da neke stvari bude kakve su bile, a za ostalo...
Da se ovaj tren zatvorim u sobu i za dvije godine prikažem super sređenu duioramu, pogledat ćeš i ostaviti komantar u rečenici, dvije. Ovako ćeš imati osjećaj da aktivno sudjeluješ u nečemu. Možda te nagovorim da mi daš jedan euro.

Likvor wrote:
TomZG wrote:
Quote:

Napisao sam da se može dati ime i birati kako da se model oboja. Ponudit ću par varijanti bojanja, a nastojat ću i oko imena pripaziti malo. Jbg nemam još sve u glavi.

t.

možda ti je bolje da si posložiš da ti ne ispadne fubar ko s nagradnom. lijepo je sve u planovima ali razradi to max a do tada stavi projekt na čekanje.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 2:59 pm 

TomZG wrote:
Možda te nagovorim da mi daš jedan euro.

A možda i ne.
A dat pare a neko drugi nešto radi baš i nije aktivno sudjelovanje. kao što rekoh, razmisli si prije nego poèneš.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 03, 2012 3:13 pm 

Likvor wrote:
TomZG wrote:
Možda te nagovorim da mi daš jedan euro.

A možda i ne.
A dat pare a neko drugi nešto radi baš i nije aktivno sudjelovanje. kao što rekoh, razmisli si prije nego počneš.

Nije bitno, najavio sam početak jednog velikog projekta, a kao što napisah, možete ga pratiti ili ne.
Vidim da vas nekoliko koji ste se javili ne zanima kako sam zamislio da diorama izgleda, zašto baš 1944. godina, zašto 4 ploče i slične stvari? Ti plačeš radi jednog eura. Kao da bi mi tih par eura pokrilo troškove par stitina eura koliko će iću u tu dioramu. Kako aktivno ne sudjeluješ ako za 1 euro možeš dati ime vojniku i odlučiti kako će biti obojan? Imaš i opciju da sam obojaš vojnika i daj mi ga za dioramu. Sigurno bi bio spreman aktivno raditi na diorami par godina.

Što se mene tiče, možeš ovo zaključati ili obrisati sa foruma ako misliš da se ne treba ovdje nalaziti.

t.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour