Arkadia

Forum Udruge stolno strateskih igara \"Arkadia\"
It is currently Sat Jun 06, 2020 10:20 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: HH u udruzi
PostPosted: Mon Mar 26, 2018 11:25 am 

Nisam bas primjetio neke bitke legija, al svejedno me zanima jel se igra 30k u udruzi?
Svidja mi se estetika starih legija i velikih unita pa sam razmisljao da bi mozda kad zaradim neke pare u doglednoj buducnosti uzeo betrayal at calth :lol:
Malo se grozim forge worldovog resina i paprenih cijena, al cini mi se da je ovaj plasticni starter cist okej :cool:
Iako volim farbat, vise volim igrat pa nebi bas uzimao da mi stoji i sluzi za solo play :oops:
Pa eto izjasnite se [smilie=orctrinque.gif]

Profile  

Post subject: Re: HH u udruzi
PostPosted: Mon Mar 26, 2018 12:37 pm 

HH se baš i ne igra u udruzi jer smo se svi nekak navikli na osmu ediciju pa nam se ne da prisjećati sedme. Calth i Prospero su odlični proizvodi koji ne moraju nužno biti za herezu pa ih možeš iskoristiti i za 40k. Mislim da nitko u Arkadiji nema isključivo HH vojsku. Svi smo napravili nekakav mešung koji se može koristiti u oba sustava.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 2:08 pm 

hm da meni je isto 8 edicija puno jednostavnija i vise ju volim igrat (iako sam u 7oj igrao samo par gejmova do 1000 bodova)... ali mi je setting 30k apsolutni favorit
Ideja je bila zapocet aplha legiju ili word bearerse za 30k (najzanimljivji lore, malo razlicitija color schema od one koju sam do sad radio), al to je neisplativo posto vec ganjam dve vojske u 40k pa bi bilo pametno mozda napraviti mešung. super je kaj se modeli mogu iskoristit u oba sistema, trenutno imam ultramarince i death guardu..

Death guarda koju bi rađe slozio u hh (jer imaju bolji lore od smurfova) je sva spikey u 40k, i color schema se ne preklapa jer sam farbao u zeleno, jedino bi mozda uspio iskoristiti land raidera koji doduse je zelen ali je bez spikeova i nisam ga ucinio hrđavim i prljavim :cry: i da detah gurada je nekak cesce u mk 3 oklopu :roll:

UM imam vec sada dosta tacticalaca (imam dva squada, i squad od 10 primarisa koji izgledaju ko veliki mkiv. marinci, plus 10 hellblastera koje bi mozda mogao igrati kao supprot squad) dredo bi bio koristan i u 40k. uzimajuci u obzir 30 marinaca iz boxa te kataprakti termije, to bi vec bila poprilicna vojska :ctf: ... 60 tacticalca, termiji, dredo, captain u termi armoru, chaplain, i ti hellblasteri ako bi ih uspio iskoristit... zainma me jel ima u hh indomitus pattern terminatora ili su iskljucivo kataprakti i trataros? i da i meni je očito da fale vozila :roll:

eto kazite sto mislite :lol: :minigun:

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 3:17 pm 

Ne brini se oko zelene Death guarde. Prvi pokazatelji korupcije su vidljivi već za vrijeme Istvaana, dakle do Bitke za Terru DG je već pozelenio.

Tijekom hereze (prije Terre) u opticaju su bili svi MKovi Power armoura osim Mk VIII i sada Mk X. Mk 7 je bio najnoviji i Horusovom odlukom davan većinom kaosovcima. Lojalisti su ga u većem broju dobili kada ga je Sigismund dofurao prije pada Marsa, tak da su i lojalne legije na Terri bile opskrbljene sedmicom. Dijelovi tog oklopa su vidljivi i u drugim inačicama, tako da ga možeš umiješati gdje ti paše.

Svi oblici termi oklopa su bili prisutni tijekom Great Crusadea. Indominatus je postao popularniji nakon bitke za Calth jer ga je bilo najjednostavnije napraviti a Ultramarinci su htjeli što prije pokrpati gubitke.

U najgorem slučaju, možeš reći da igraš vojsku iz doba Scouringa, kad su kaosovci bježali u Eye of Terror (tehnički je i to dio HH).

Ne brini previše oko tih detalja. Igraj s čim hoćeš. Nitko te ne bu gnjavil oko toga.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2018 11:15 pm 

Znaci moze mk iv i jos sve u zeleno :-D to je odlicno mozda za pocetak uzmem mkiv squad da popunim redove (oni imaju nozeve na spruovima pa mi to pase vise nego chainswordovi na mkiii)

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 9:03 am 

Turk wrote:
HH se baš i ne igra u udruzi jer smo se svi nekak navikli na osmu ediciju pa nam se ne da prisjećati sedme. Calth i Prospero su odlični proizvodi koji ne moraju nužno biti za herezu pa ih možeš iskoristiti i za 40k. Mislim da nitko u Arkadiji nema isključivo HH vojsku. Svi smo napravili nekakav mešung koji se može koristiti u oba sustava.

I beg to differ ;)

Osim 2 normalna rhinoa sve u mojoj vojsci je 30k.

Jbg...fw je zajebo stvar sto je osto na staroj ediciji, svi ju zaboravili vec do sad na pola kolko vidim, a meni se 40k iz nekog razloga ne igra pretjerano...mozda iz razloga sto sam u herezi nasao puno manje broken stvari i komboa(aj one artiljerijice s fosfex shelovima su op, leviathan je jako good, iako ne nuzno previse op, s obzirom kolko bodova kosta a i dalje 1 lucky hit ga moze dignut u zrak...) Osim kustaca koji su broken as fuck, i tko bi rekao djuro ih igra, i apparently rawenwinga koji je broken makar nema ni svoju knjigu( jer hb s poisonom na 2+ i d6 za ap za gdje svaki hb ima 33% sanse da kolje termije ko dobar dan je sasvim ok...), i guess what, djuro ga opet igra...

Ali realno, mozes komotno skupljat i imat 30k vojsku i koristit ju u 40k, manje vise vecina stvari je iskoristiva u oba sustava pogotovo jer je fw izdao pravila i za 40k vozila itd.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2018 2:55 pm 

DIsco King wrote:
I beg to differ ;)

Osim 2 normalna rhinoa sve u mojoj vojsci je 30k.

Mislio sam na uporabu. Osim Raše koji rezervira Fistovce (bar otkad ih je ponovno nabavil) isključivo za HH, svi mi koristimo svoje vojske za oba sustava.
Dva Rhinoa?! Kak te nije sram :P

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour