Arkadia

Forum Udruge stolno strateskih igara \"Arkadia\"
It is currently Wed Aug 04, 2021 11:01 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Sep 18, 2017 9:56 pm 

Evo za početak pozdrav svima... ukratko zaljubio sam se se u 40k prije godinu dana uglavnom čitajuci fluff i knjige... pa sam odlučio nabaviti i minijature... ispalo je da sam se u 4-5 mjesecu prenaglio i kupio Dark Vengeance starter set. Set je dobro poslužio jer tu i tamo zaigram s frendom, no kako bi htio malo vise proširiti vojske naišao sam na niz problema:

1. naime povećavati obje vojske paralelno, uzevši u obzir da nemam trenutno interesa za chaos, a ni novca ,mi se čini tlaka, ali kako je to jedini način da igram (prijatelj nema vojsku, nisam siguran da će ju i nabaviti), nemam baš izbora. Minijature su dosta osjetljive, teško ih je prenositi i uglavnom smo igrali preko ljeta dok sam ja bio sam kod kuće. Alternativa je nabaviti nekakav oblik transporta pa da mogu vojsku prenositi i možda se priključiti vašoj udruzi. Iako najčešće vikendom nisam slobodan, ali ja bi bio zadovoljan cak i da jednom mjesečno budem u mogućnosti odigrati partiju. Prijedlozi za transport koji su budget friendly su dobro došli, pošto su me nemalo iznenadile cijene citadelovih caseova. Cijenio bi neke konstruktivne prijedloge :-D

2. Kako bi želio igrati marince čini mi se da sam uletio u nezgodno vrijeme u hobby i novac uložio u zastarjeli set, nemam pravila za 8. ediciju niti codexe, a koliko sam shvatio pitanje je vremena (godina dvije) kada će stari marinci biti u potpunosti zamijenjeni primaris marincima. Zanima ima li uopće smisla ulagati u išta osim u Primaris komponente vojske?

3. Koliko sam shvatio Primaris marince mogu relativno jednostavno ukomponirati u svoju vojsku (Recimo da je homebrew chapter successor Dark Angelsa, o tome više u drugim postovima). Ili je ipak bolje početi novu vojsku koja je isključivo Primaris (dugoročno gledano jel)?

4. Također jasno mi je da bi trebao nabaviti novi Rulebook. Kako sam mislio igrati successor chapter Dark Angelsa trebao bi i nabaviti onaj novi Indeks Imperium 1 ili je bolje čekati novi codex Dark Angelsa?

5. Jesu li Dark Angelsi dovoljno dobra vojska, bi li trebo rađe odlučiti se za neki successor chapter iz Codex Space Marine?

6. Generalno kojim redoslijedom bi bilo najzgodnije nabavljati stvari: case za transport (koji bi mi omogucio vise igre, te prezentiranje iste potencijalno zainteresiranim prijateljima), Knjige (rulebook, codex), Minijature za vojsku (tu ću isto trebati savjete, pretpostavljam da će mi opet tu kodeks biti od velike pomoći). Svaka od tih stavki je za studenta nemal novac, tako da će nabavka ići polako...

Eto toliko od mene za prvi put, ispričavam se zbog povećeg i možda malo nabacanog posta :oops:

Unaprijed hvala na strpljenju i odgovorima :-)

P.s. Da, ako se nekome čini daje ova pitanja pod ovim nickom već vidio, postavljao sam slična pitanja na agramovom forumu, ali kako je taj forum slabo aktivan dobio sam savjet na PM da probam ovdje

EDIT

Evo da ne pokrecem novi topic, ako netko ima volje i živaca ja bi se navratio da malo probam igrat u 8 ed, pa da me neko provede... problem je kaj jos nemam rulebook, pa ako to nije problem da me netko uputi sa svojim... codex space marine sam skinuo, pa imam pravila za modele. Ako se nekome da, molio bi da mi kažete što da ponesem jer trenutno raspoložem s dark vengeance setom i nesto sitno sastrane, dakle :
Captain (neobojan)
Librarian
Squad od 3 bike-a
squad od 10 taktikalaca (neobojani)
squad od 5 taktikalaca
2x Squad Terminatora

Last edited by fidelio on Fri Sep 29, 2017 11:16 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Mon Sep 18, 2017 11:38 pm 
General Patton

1 torba za alat bauhaus plus spuzva
Ali navikni se sve kosta i to je tak
Mos oslje prodat pa je ok
2 ima, svi modeli su kul i igrivi
Primarisi su cesme zasad a i tak moras skupit sve
3 igraj sta te veseli, sve je to isto i bitno je da se zabavljas
4 torent
5 jesu
6 torenti djaba, torba za nosit figure, figure
Tak i tak ce ti najveci problem bit farbanje

Profile  

PostPosted: Tue Sep 19, 2017 3:38 pm 

Spužvu za bauhausov kofer kupiš u martićevoj.
Za početak možeš igrat vanilla marince (codex SM), tri elitna marinačka kodeksa (BA, DA, SW) se očekuju krajem godine pa se lako prebaciš.
Dark Angelsi spadaju u Codex: Chaos Space Marines pa možeš i po njemu igrati.
I ko što djuro reče, farbanje je najveći problem, vidit ćeš :)))

edit: a možda i nije, baš sam vidio cijene za Cawla i Deathshroud termije...
https://www.games-workshop.com/en-GB/se ... 3206404541

Profile  

PostPosted: Tue Sep 19, 2017 7:11 pm 

Hvala na odgovorima :-D jel može samo gdje točno u martićevoj ima te lijepe spužve?

"Dark Angelsi spadaju u Codex: Chaos Space Marines pa možeš i po njemu igrati." - pretpostavljam da se tu misli na fallene

Da jasno mi je da ce farbanje bit problem al to mi je gust pa pomalo

Profile  

PostPosted: Tue Sep 19, 2017 8:43 pm 

fidelio wrote:
Hvala na odgovorima :-D jel može samo gdje točno u martićevoj ima te lijepe spužve?

"Dark Angelsi spadaju u Codex: Chaos Space Marines pa možeš i po njemu igrati." - pretpostavljam da se tu misli na fallene

spužvabob:
https://www.google.hr/maps/place/PAN+PR ... d15.988917

Ne, falleni su super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fora, skužit ćeš

Profile  

PostPosted: Thu Sep 21, 2017 12:48 pm 

Image

Profile  

PostPosted: Thu Sep 21, 2017 5:13 pm 

Prvo, dobro došao u hobi. Kao što su Tifi i Djuro rekli, Dark Vngence je i dalje dobar set za lojaliste ili kaosovce. Samo zato što su na kutiji prikazani Dark Angelsi, ne znači da ih moraš igrati kao takve. Skini indexe, isprobaj vojske i vidi kaj ti se sviđa (iako DA jesu dobra vojska i zanimljiva vojska (Kako ću pobrat bocu u glavu slijedeći put kad dođem u udrugu :-D ). Nemoj se brinuti za farbanje, Nitko od nas nije genijalac u tom području, a pogotovo kad je počinjal. Daj si vremena i gledaj forume i video uratke. Dobri video uratci za početnike se mogu naći na Warhammer TV kanalu gdje Duncan demonstrira najjednostavnije tehnike koje daju pristojne rezultate.
Primarisi su priča za sebe i uglavnom ih kupuju ljudi kojima se sviđa njihova estetika. Po pravilima i cijeni u kodeksima nisu nešto posebno i standardni marinci još uvijek predstavljaju dobru investiciju. S fluff perspektive, Primarisi su dani svim marinačkim chapterima tako da ih možeš uvrstiti i u DA.
Ovo iz kutije ti je dovoljno za igru (patrol detachment), kasnije lako dodaš još koju trupu, transporte, tenkove, itd.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 11:17 am 

hvala svima na odgovorima :-D eto ja bi malo probao igrati pa ako j neko voljan pomoć editirao sam post sve piše

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 1:25 pm 

Ima sjemenko u udruzi što se voli igrati.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 5:16 pm 

Kaj da onda sam dodem ili kaj?

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 9:58 pm 

sam dođi u subotu iza pol 6.

p.s. nadamo se da si slobodnih svjetonazora i da ti Slaanesh nije nemio.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 29, 2017 10:13 pm 

Hhahahaha ionak mi je bolje da igram s chaos codexom

Vidimo se

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2017 4:40 pm 

Gospodo, ja sam upravo banuo u Švarcpvu 18 i tuvmi kazu da nema nikakvih minijatura da tu penzici plesu :cry: jel mi moze netko dat adresu?

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2017 8:41 pm 

Preradovićeva 38.

Jedem sve Diznijeve junake...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 7:11 pm 

Uf, fulao sam dosta onda... hvala na info, dodjem onda sljedecu subotu najvjerojatnije, do tad cu imat i rulebook valjda

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour